Strona główna
      O firmie

      Mapa serwisu

      Kontakt

Sklep Internetowy

Serwis-naprawa

Zamów serwis

Tuning telefonów

 Tuning Nokia 3310

 Tuning Nokia 6210

 Tuning Nokia 8210

 Tuning Siemens SL45i

 Artykuły - Nokia 3310

 Artykuły - MADos

 Artykuły - Metamorfoza

Sim-lock & software

Linki

KontaktMetamorfoza

Spora grupa użytkowników telefonii komórkowej od dłuższego czasu nie zmieniła swoich aparatów. A to oznacza, że niektórzy z nas wciąż jeszcze korzystają ze starych Nokii lub Ericssonów, pamiętających okres sprzed "małżeństwa" tej firmy z koncernem Sony. Ale nawet najlepszy telefon często przestaje satysfakcjonować swojego właściciela. Co wtedy? Można go unowocześnić. Poniżej znajdziecie najpopularniejsze zmiany dotyczące oldboyów.

Oprogramowanie

Zdarza się, że starszy model aparatu nie został wyposażony w udogodnienia, które potem stały się standardem. Przykładem takiej metamorfozy oprogramowania - przeznaczonego do jednego przecież modelu -jest Alca-tel OT 501. W wersjach oznaczonych wyższym numerem niż 1.24 znaleźć można gry i kompozytor, czego brakowało w wersjach wcześniejszych. Prócz tego Ericsson T10 z łatwością daje się zmienić w Ericssona T18 (oczywiście programowo). Natomiast w Motoroli T2288/V2288 po aktualizacji w telefonie znajdziemy zegar, budzik, kompozytor melodii i gry, czego, niestety, przedtem nie było. Nic jednak nie przewyższy, pod względem zmiany oprogramowania, aparatów fińskiego producenta. To właśnie Nokie ..narażone" są na częste uaktualnienia. I choć nie jest to oprogramowania firmowane logo Nokii, to użytkownicy chętnie zmieniają standardowe wersje na modyfikowane.

Podświetlenie

W starszych telefonach rzadko podświetlenie zwracało szczególna uwagę. Dominowały wówczas na ekranie odcienie zieleni, żółci, a nawet czerwieni. Brakowało modeli z niebieskimi czy tez białymi diodami. Teraz użytkownicy starają się naprawić ten "błąd" producentów. Samodzielna zmiana diod w telefonie może zakończyć się jego uszkodzeniem, jednak odrobina teorii i ćwiczeń praktycznych sprawia, że wielu robi to naprawdę perfekcyjnie. Jeśli jednak nie macie niezbędnej wiedzy lub odpowiedniego sprzętu, zdajcie się na profesjonalistów. To daje większą pewność, że telefon całą operację przeżyje. W rzeczywistości jednak np. Nokia 3310 z białymi diodami na klawiaturze i niebieskimi pod wyświetlaczem robi wrażenie!

Obudowy

Kwestia wymiennych obudów to ciekawy temat. Do niedawna tylko Nokia wprowadzała na rynek aparaty, które z łatwością dawały się rozbierać. Teraz staje się to coraz częstsze nie tylko w telefonach klasy popularnej, ale nawet w stacjonarnych. Wracając jednak do zabytków, praktycznie tylko Nokie mają takie możliwości. W innych modelach wymiana panelu wiąże się z koniecznością rozłożenia telefonu. Operacja ta nie zawsze kończy się sukcesem. Jednak efekt końcowy może przejść najśmielsze oczekiwania. Autorowi tekstu najbardziej podoba się imitacja Nokii 7250. Na tylnym panelu, gdzie powinno znajdować sie oko kamery, jest FlashSticker, który miga różnokolorowo przy każdym kontakcie telefonu z siecią.

Sygnalizatory połączenia

Skoro mowa o FlashStickerach. spieszę wyjaśnić, co to jest. Otóż sa to niewielkie urządzenia, zwykle niepotrzebujace zasilania, których zadaniem jest sygnalizacja połączenia lub nadejścia wiadomości, zanim będzie słychać dzwonek. Mogą mieć formę małych naklejek w pobliżu anteny telefonu lub np. stanowić dodatek do długopisu. Wielu producentów przekonuje, że dodatkowo chronią przed szkodliwym promieniowaniem, co jest oczywistą bzdurą (jeśli ktoś myśli inaczej, proszę o kontakt e-maiłem - adres w stopce redakcyjnej). Tak wiec nie dajcie sie zwieść. FlashStickery potrafią jedynie ładnie wyglądać i świecić, kiedy trzeba. Najlepiej wyglądają wtedy, gdy wokół panuje ciemność.

Inne udogodnienia

Warto zwrócić uwagę na wibracje. Aż trudno w to uwierzyć, ale kiedyś alarm wibracyjny stanowił rzadkość. W niektórych telefonach nie był montowany seryjnie, choć miały one specjalnie do tego celu przygotowaną obudowę. Tak jest właśnie w modelu N3210. Prócz montażu silniczka należy uaktywnić menu sygnalizacji wibracjami i... Cieszyć się telefonem z wibrą! W innych przypadkach, np. Nokii 5110, wystarczy dokupić specjalną "wibrującą" baterię.

Dodatkowo można również zamiast białej folii pod wyświetlaczem wstawić hologram 3D. Obrazek taki robi wrażenie kolorowego wyświetlacza, oczywiście jeśli zostanie dobrze dobrany. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że zamiast uprzyjemniać korzystanie z komórki, będzie przeszkadzał.

http://www.vmobile.pl - szybka i profesjonalna obsługa w zakresie tuningu komórek: większość zamówień to Nokie, lecz obsługiwane sa również inne modele. Możliwość obejrzenia efektów tuningu.

http://techtronic.pl - tu znajdziesz sporo informacji i wskazówek do samodzielnej przeróbki telefonu: instruktaż lutowania diod w formie filmu, przesterowywanie tranzystorów w Nokii 3310 itp.

http://maciejka-techtronic.pl - głównie tuning oprogramowania. Informacje, jak je zmienić w Nokiach DCT 3. oraz same programy i płatne, ale warte swojej ceny).
Marcin Błędos
Za fotografie dziękuję serwisowi www.vmobile.pl
Źródło: Twoja Komórka


początek strony
powrót

Sklep Internetowy


Telefony, oryginalne akcesoria i części
do telefonów komórkowychKontakt

V mobile
ul. Antonia Vivaldiego 8
52-129 Wrocław

Tel.: (+48) 71 75 75 229 Tel.kom.: (+48) 601 594 674

e-mail: vmobile@vmobile.pl

GaduGadu    : 4262163
© Vmobile 2003-2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie Strony WWW